Get Adobe Flash player

Przedszkolaki z grupy III i IV, uczestniczyły w projekcie organizowanym  przez Wydział Zarządzania Politechniki Lubelskiej w ramach XVIII Lubelskiego Festiwalu Nauki.
,,Tygryski” wysłuchały utworu ,,Żyrafa i słoń – bajka o różnorodności”. Następnie ich zadaniem było zaprojektowanie domu, w którym mógłby zamieszkać słoń razem z żyrafą. Przedszkolaki znakomicie wywiązały się z zadania, projektując wspaniałe, kolorowe i pomysłowe domy.

Natomiast ,,Sówki”, czyli przedszkolna ,,zerówka”, brała udział w zajęciach „ 1000 lat przed klawiaturą”. Dzieci poznały ciekawostki dotyczące historii powstania pisma. Była to prezentacja multimedialna, połączona z praktyczną działalnością małych słuchaczy. Przedszkolaki dowiedziały się, jak wyglądało pierwsze pismo klinowe, obrazkowe, węzełkowe- oglądały slajdy i mogły same wypróbować „pisanie” patyczkami na glinianych tabliczkach. Dzieci obejrzały także arkusze pierwszego papieru – pergaminu, wykonanego z roślin lub skóry zwierząt. Ciekawym doświadczeniem było oglądanie płatków złota, którym zdobiono dawniej litery w ręcznie pisanych księgach, a także próby pisania piórkiem umoczonym w atramencie. Każde dziecko mogło zabrać do domu karteczkę ze swoim imieniem napisanym pismem Braille`a, wydrukowanym na specjalnej drukarce, oraz wykonane wcześniej przez siebie tabliczki i rysunki.

Gazetka przedszkolna
Archiwa

PRZEKAŻ 1,5%

Podczas wypełniania formularza PIT wpisz KRS:

0000270261

Oraz poniższy cel szczegółowy:

BAJKOWY ZAKĄTEK LUBLIN 9198