Get Adobe Flash player

„Szpital Pluszowego Misia” to projekt edukacyjny skierowany do dzieci w wieku przedszkolnym. Akcja ma na celu zmniejszenie u nich lęku przed szpitalem i białym fartuchem. Studenci medycyny wcielają się w role lekarzy i leczą misie.

To właśnie poprzez odwrócenie ról, wtedy kiedy dziecko staje się rodzicem swojego ukochanego pluszaka, a leczenie nie dotyczy bezpośrednio jego, jest szansa dotarcia do malucha z każdą informacją. Poprzez zabawę nasi gości pokazali i wytłumaczyli na czym polegają poszczególne badania takie jak RTG czy EKG, jednocześnie podkreślając , że są one bezbolesne. Dzieci zadawały mnóstwo pytań i brały czynny udział w zajęciach.
W tym roku ,,Szpital Pluszowego Misia” to nie tylko oswojenie się z wizytą u lekarza, ale również niesienie pomocy chorym dzieciom z lubelskiego Szpitala przy ulicy Chodźki. Nasze przedszkolaki mogły pozostawić swoje ukochane pluszaki, które nasi goście przekazali małym pacjentom szpitala.

Korzystając z okazji serdecznie dziękujemy Dzieciom i Rodzicom za włączenie się w tą wspaniałą akcję i przekazanie misiów podopiecznym lubelskiego szpitala.

Gazetka przedszkolna
Archiwa

PRZEKAŻ 1,5%

Podczas wypełniania formularza PIT wpisz KRS:

0000270261

Oraz poniższy cel szczegółowy:

BAJKOWY ZAKĄTEK LUBLIN 9198