Get Adobe Flash player

,,Krasnoludki” to grupa dzieci 3 letnich. W tej grupie pracują: pani Beata i pani Ania. Pomocą jest pani Iwona, a woźną pani Małgosia.

krasnale

W tej grupie Panie przede wszystkim chcą stworzyć wszystkim dzieciom warunki do rozwijania pozytywnych relacji z rówieśnikami, a także między dziećmi i paniami. Nauczycielki chcą, aby każde dziecko czuło się ważne i potrzebne, by znało swoje prawa, obowiązki oraz zasady zachowania. Zaspokojenie podstawowych dziecięcych potrzeb: bezpieczeństwa, miłości i akceptacji oraz wytworzenie miłej, przyjaznej dziecku atmosfery to zadanie dla Pań najważniejsze.

Dzień w grupie ,,Krasnoludków” wygląda tak:

Rano zaraz, jak tylko przyjdziemy do przedszkola bawimy się wybranymi przez siebie zabawkami, gramy w różne gry, rysujemy. Przed śniadaniem mamy krótkie zabawy ruchowe przy muzyce i zabawy integracyjne. Po śniadaniu natomiast uczestniczymy w zajęciach dydaktycznych, dzięki którym dowiadujemy się wielu ciekawych rzeczy o świecie, który nas otacza, uczymy się wierszyków, piosenek i tańców. Ćwiczymy również nasze buźki, aby pięknie mówiły. ,,Krasnoludki” uczą się być samodzielne, bawić się w małych grupkach, a po skończonej zabawie sprzątają zabawki. Podczas swobodnych zabaw dziewczynki chętnie kołyszą lalki do snu, wożą je w wózkach na spacer, gotują obiadki, natomiast chłopcy budują z klocków autostrady i jeżdżą samochodami. Kto ma ochotę może usiąść przy stoliku i rysować, lepić z plasteliny, układać puzzle i układanki. Ogromną radość sprawia dzieciom codzienne słuchanie bajek. Kiedy sprzyja nam pogoda wychodzimy na spacery albo bawimy się w przedszkolnym ogrodzie. Po obiedzie śpimy lub odpoczywamy na swoich leżaczkach, słuchając wtedy bajek czytanych nam przez panie lub wsłuchujemy się w dźwięki spokojnej, relaksacyjnej muzyki. Kiedy wstaniemy zjadamy podwieczorek i bawimy się w sali z naszymi paniami i kolegami, czekając na przyjście rodziców.

witamy

 

Gazetka przedszkolna
Archiwa

PRZEKAŻ 1,5%

Podczas wypełniania formularza PIT wpisz KRS:

0000270261

Oraz poniższy cel szczegółowy:

BAJKOWY ZAKĄTEK LUBLIN 9198