Get Adobe Flash player

W grupie „ Sówek” odbyły się już dwa warsztaty projektu „Przedsiębiorcze Dzieciaki”, organizowanego przy współpracy z Urzędem Miasta Lublin oraz Wydziałem Pedagogiki i Psychologii UMCS. Celem przedsięwzięcia jest: inspirowanie dzieci do twórczego myślenia i rozwijania zainteresowań i pasji, propagowanie kultury innowacyjności i przedsiębiorczości oraz przybliżenie dzieciom pojęcia przedsiębiorczości jako postawy umożliwiającej spełnienie własnych marzeń.

Na pierwszych zajęciach dzieci zapoznały się z maskotką „Koziołka- Biznesmena”, który będzie towarzyszył im we wszystkich etapach projektu. Powstał również kontrakt dotyczący współpracy i sposobów realizacji wytyczonych zadań.
Drugie zajęcia przybliżyły dzieciom ważne i trudne pojęcia związane z przedsiębiorczością, takie jak: pomysł, kreatywność, talent, biznesplan. Podsumowaniem zajęć było zaplanowanie i zrealizowanie własnej pracy plastyczno- technicznej z przyniesionych materiałów odpadowych- pudełek, butelek plastikowych, nakrętek, guzików itp. Pomyły były bardzo ciekawe i różnorodne, a efekty pracy przedszkolaków możemy oglądać na zorganizowanej w sali wystawce prac.

Gazetka przedszkolna
Archiwa

PRZEKAŻ 1,5%

Podczas wypełniania formularza PIT wpisz KRS:

0000270261

Oraz poniższy cel szczegółowy:

BAJKOWY ZAKĄTEK LUBLIN 9198