Get Adobe Flash player

tygryskiGrupa III to grupa dzieci 5 letnich. Nasza grupa nazywa się ,,Tygryski”.
W tym roku nasze panie to: pani Kasia oraz pani Paulina. Paniom pomaga pani Agnieszka.

W naszej grupie, rzecz to oczywista, nikt już nie płacze, gdy żegna się z rodzicami. Każdy z nas mocno przytula mamę lub tatę, macha na pożegnanie i z uśmiechem wchodzi do sali, gdzie czekają Panie, koledzy i kolorowe zabawki. Nie zapominamy o dobrych manierach i głośno mówimy ,,Dzień dobry”.
Tak jak w poprzednich latach, bawiąc się na powietrzu i w sali zawsze staramy się pamiętać o przestrzeganiu zasad Kodeksu Przedszkolaka. My już wiemy, że są one bardzo ważne dla każdego z nas.
Zawsze po śniadaniu są zajęcia z całą grupą podczas których uczymy się nowych zabaw, wierszy i piosenek, poznajemy figury geometryczne, uczymy się liczyć, a także dowiadujemy się ciekawostek ze świata przyrody i techniki. Bardzo lubimy też ćwiczenia gimnastyczne z różnymi przyborami.
Jak przystało na ,,Tygryski” lubimy też zabawy przy muzyce, grę na instrumentach muzycznych, taniec.
Po zajęciach, kiedy tylko nie pada wychodzimy na plac zabaw, gdzie gramy w piłkę, wspinamy się na drabinki, zjeżdżamy ze zjeżdżalni.
Po powrocie zjadamy pyszny obiadek. Pamiętamy o kulturalnym zachowaniu przy stole, sprzątaniu po sobie. Potem przy spokojnej muzyce lub bajeczkach chwilę odpoczywamy. A kiedy już odpoczniemy, zjadamy podwieczorek, a potem możemy pobawić się z kolegami, albo powtórzyć z panią wszystko to czego nauczyliśmy się w ciągu dnia. Ale nasz dzień w przedszkolu, choć pełen różnych wrażeń, też się kończy się i nadchodzi czas rozstania. Do przedszkola przychodzą po nas rodzice i wracamy z nimi do domu. Nie zapominamy pożegnać naszej Pani i kolegów, mówiąc wszystkim ,,Do widzenia”.

witamy

Gazetka przedszkolna
Archiwa

PRZEKAŻ 1,5%

Podczas wypełniania formularza PIT wpisz KRS:

0000270261

Oraz poniższy cel szczegółowy:

BAJKOWY ZAKĄTEK LUBLIN 9198