Get Adobe Flash player

nasze_przedszkolaki

Nasze przedszkole niemal wszyscy nazywają już ,,Bajkowym Zakątkiem” i uwierzcie, że jest tu naprawdę bajkowo.

Nasz hol i sale zajęć są bardzo kolorowe, a nasze panie wciąż i wciąż coś w nich zmieniają.
Przedszkole w ciągu ostatnich trzech lat bardzo się rozbudowało – ,,urosło” Kiedyś były tu tylko dwie sale zajęć, a teraz jest pięć ( W budynku przy ulicy Zachodniej 4 i przy Nadbystrzyckiej 2, obecnie w Szkole na ulicy Plażowej).
W grupie pierwszej są ,,maluszki”. To nasze najmłodsze przedszkolaki, które mają 3 latka. Grupa II to dzieci 4 letnie. W grupie III są dzieci 4-5 letnie, a w IV 5-6 latki.
W naszym przedszkolu jest gwarno i wesoło. A ile się się dzieje?. Każdego dnia chodzimy na spacery, bawimy się na naszym kolorowym placu zabaw, jeździmy na wycieczki bliskie i te dalsze. Uczymy się także liczyć, pięknie i poprawnie mówić, a także malujemy, lepimy i wycinamy. Panie czytają nam mnóstwo różnych książeczek. Bawimy się zabawkami i uczymy się grać na różnych instrumentach muzycznych. Znamy też mnóstwo piosenek, zabaw ze śpiewem i wierszyków. Występujemy również przed naszymi rodzicami i babciami oraz kolegami z przedszkola. Raz w miesiącu bierzemy udział w koncertach Filharmonii Lubelskiej podczas, których nie tylko słuchamy muzyki, ale również poznajemy instrumenty muzyczne.
Jeździmy na przedstawienia do Teatru Muzycznego i do Teatru im. H. Ch. Andersena. Bierzemy udział w zajęciach organizowanych przez Dom Kultury przy ul. Bernardyńskiej oraz Bibliotekę przy ul. Głębokiej. Do naszego przedszkola przyjeżdżają różni goście. Są tacy, którzy przedstawiają dla nas bajki i tacy, którzy mówią nam o bezpieczeństwie, konieczności właściwego odżywiania się, ochronie przyrody. Nasze Panie organizują nam mnóstwo imprez np. ,,Bal pidżamowy”, ,,Bal pasiastych” oraz konkursy ,,Moja ulubiona książeczka”, ,,Segregujmy odpady”, ,, Co wiesz o bajkach?”. Spotykamy się także z ciekawymi ludźmi, poznajemy ich pracę, pasje. Odwiedził nas już garncarz, twórczyni ludowa z Kurpiów, a także ratownicy medyczni, strażacy, policjanci, a także pan pszczelarz, który wie wszystko na temat pszczół i ich zwyczajów. Co roku przyjeżdża do nas z dalekiej Laponii Święty Mikołaj z workiem pełnym prezentów. Panie organizują dla nas co roku Bal Karnawałowy, Święto Pluszowego Misia, Dzień Dziecka. W przedszkolu odchodzimy także ,,Dzień Królowania”, czyli Dzień Urodzin. Tego dnia każdy Jubilat jest ,,Królem”.
Oczywiście to tylko niektóre atrakcje naszego Przedszkola. Jeżeli chcecie sami się przekonać jak tutaj jest, a także poznać nowych kolegów; To zapraszamy do nas!

Gazetka przedszkolna
Archiwa

PRZEKAŻ 1,5%

Podczas wypełniania formularza PIT wpisz KRS:

0000270261

Oraz poniższy cel szczegółowy:

BAJKOWY ZAKĄTEK LUBLIN 9198